Na výletech většinou zažijeme spoustu hezkých chvil s rodinou a objevíme nová místa. Některé naše cesty mohou vést na hrad, jiné lesem nebo také podél zurčících říček a potůčků. Ať už se rozhodneme pro jakýkoli výlet, rádi a s úsměvem na něj vzpomínáme. Ale stalo se vám už někdy, že jste důležité okolnosti zapomněli? "Nevíš, jak se jmenoval ten hrádek, na kterém jsme loni byli? No ten, jak si tam děti koupily párek v rohlíku a byla tam ta velká hladomorna." A právě proto je dobré si pár informací o výletu zaznamenat, nikdy se tak neztratí za ostatními vzpomínkami nebo pracovními povinnostmi. Jenže co přesně napsat? A jak popsat dané místo?
Zkuste si detaily z výletů zaznamenávat. V dnešní době máme několik možností, jak se do toho pustit. Někteří lidé si zapisují své cestovní zážitky do deníčku a pak si jeho stránky zdobí vlastními kresbami, vznikají tak krásná dílka. To však může být velmi časově náročné.
Dalším způsobem jsou fotografie, dají se uchovávat v digitální i papírové podobě. V digitální formě se k fotkám málokdo vrací, protože jsou uloženy v nedozírných virtuálních dálkách. Když si fotografie vytiskneme, už je to forma poněkud hmatatelnější, ale stejně fotky nevystihnou například slovní hříčky výletu.
Je tu ještě třetí možnost, jak na zážitky nezapomenout, a to využít knížku Naše výlety. Tahle knížka je ideální dárek pro celou rodinu. Můžete do ní zaznamenat všechny informace o výletu a zakreslit si jeho umístění do připravené mapy. Vše je přehledně vytvořeno a bude vás tím motivovat k zapisování. Je zde prostor pro vlepení fotek i pro vaše případné obrázky. Můžete si sem vlepit jízdenku, vstupenku nebo pohlednici. Knížka je vhodný dárek pro muže, ženy i děti, ale nakonec se z ní vždy stane dárek pro celou rodinu. Ilustrované mapy mohou výletníka inspirovat k návštěvě známých míst České republiky, ať už se jedná o pohoří, historické památky nebo přírodní zajímavosti. Ale vydat se můžete i po pěkných místech ve vašem okolí. Do knihy Naše výlety si pak můžete zapsat, jaký kostelík jste navštívili, na jaký kopec jste vyšplhali nebo pramen jakého potoka jste společně objevili.
Slovo výlet poprvé použil zakladatel Sokola Miroslav Tyrš, myslel tím, že si jeho sokolové někam vyletí. Proto i vy neváhejte a vyleťte si někam na výlet, když si pak vše zaznamenáte, žádná vzpomínka vám už neunikne.